سفارش تبلیغ
صبا ویژن

بچه های خاکریز
قالب وبلاگ
لینک دوستان

پیام تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی به جنبش دانشجویی
بسم ا
لله الرحمن الرحیم
جوانان و دانشجویان عزیز! در این گردهمائی دانشجویی مجموعه های متعددی از دانشجویان شرکت کرده اند. این نقطه روشن دیگری است که جذابیت طبیعی  گردهمائیهای دانشجویی را مضاعف می سازد.
دانشجوی متعهد و آگاه از پیش از انقلاب تا کنون همواره در جستجوی مهمترین مسائل جاری کشور بوده است . او با انگیزه ی آگاهی و نشاطی که لازمه  محیطهای دانشجویی است ، در پی آن است که آرمانهای والا و تعهدآور خود را در پیگیری اینگونه مسائل جستجو کند و در راه تحقق آن گام نهد . این نیز خصوصیت طبیعی دیگری برای محیطهای دانشجویی است.
"
امروز سرآغاز فهرست بلند مسائل کشور مسئله ی  عدالت است . "
دانشجوی جوان اگرچه خود برخاسته از قشرهای مستضعف جامعه هم نباشد ، به عدالت اجتماعی و پرکردن شکاف های طبقاتی به چشم یک آرزوی بزرگ و بی بدیل می نگرد . این احساس و انگیزه در دانشجو ، پر ارج و مبارک است و می تواند پایه قضاوتها و برنامه های عملی او برای حال و آینده باشد. 
اگر عدالت ـ عدالت واقعی و ملموس و نه فقط سخن گفتن از عدالت - آرزو و آرمان و هدف برنامه ریزیهاست ، پس باید هر پدیده ضد عدالت در واقعیات کشور مورد سؤال قرار گیرد.
مسابقه رفاه میان مسؤولان ، بی اعتنایی به گسترش شکاف طبقاتی در ذهن و عمل برنامه ریزان ، ثروتهای سربرآورده در دستانی که تا چندی پیش تهی بودند ، هزینه کردن اموال عمومی در اقدامهای بدون اولویت و به طریق اولی در کارهای صرفا تشریفاتی ، میدان دادن به عناصری که زرنگی و پررویی آنان همه گلوگاههای اقتصادی را به روی آنان می گشاید ، و خلاصه پدیده ی بسیار خطرناک انبوه شدن ثروت در دست کسانی که آمادگی دارند آن را هزینه کسب قدرت سیاسی کنند و البته با تکیه بر آن قدرت سیاسی اضعاف آنچه را هزینه کرده اند گرد می آورند.
اینها و امثال اینها آن نقطه های استفهام برانگیزی است که هر جوان معتقد به عدل اسلامی ، ذهن و دل خود را به آن متوجه می یابد و ازکسانی که مظنون به چنین تخلفاتی شناخته می شوند   پاسخ می طلبد و همچنین در کنار آن ازدولت و مجلس و دستگاه قضایی ، عملکرد قاطعانه برای ریشه کن کردن این فسادها را مطالبه می کند.
امروز این مهمترین و مطرح ترین مساله ی کشور ماست و نسل جوان دانشجوی متعهد و مؤمن نمی‌تواند نسبت به آن بی تفاوت بماند .  توفیقات همگان را ازخداوند متعال خواستارم. 
والسلام علیکم و رحمه ا...
سید علی خامنه ای - 6/8/81


[ دوشنبه 89/6/22 ] [ 3:32 عصر ] [ امین ] [ نظرات () ]

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

سَبَّحَ لِلَّهِ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْضِ وَهُوَ الْعَزِیزُ الْحَکِیمُ ÇÊÈ
آنچه در آسمانها و آنچه در زمین است به تسبیح خدا مى‏پردازند و اوست ارجمند حکیم(1)

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ ÇËÈ
اى کسانى که ایمان آورده‏اید چرا چیزى مى‏گویید که انجام نمى‏دهید(2)

کَبُرَ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُوا مَا لَا تَفْعَلُونَ ÇÌÈ
نزد خدا سخت ناپسند است که چیزى را بگویید و انجام ندهید(3)

إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذِینَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کَأَنَّهُم بُنیَانٌ مَّرْصُوصٌÇÍÈ
در حقیقت خدا دوست دارد کسانى را که در راه او صف در صف چنانکه گویى بنایى ریخته شده از سرب‏اند جهاد مى‏کنند (4)


[ سه شنبه 89/6/9 ] [ 4:54 عصر ] [ امین ] [ نظرات () ]


.: Weblog Themes By امین :.